Whiskey s doutníkem

 

Všechny blahodárné účinky whiskey, které byste si přáli znát dříve.

Whiskey, jeden z nejlepších a nejchutnějších alkoholických nápojů na světě, si určitě dopřál snad již každý muž. Při nadměrném pití vám ale nemusí způsobit pouze kocovinu. Má také, stejně jako pivo, několik blahodárných účinků, pro které se vyplatí dát panáka whiskey každý týden. Každý den raději ne, nechceme z vás udělat alkoholiky.

1) Vyhnete se ztloustnutí – Whiskey má málo kalorií, například když ji srovnáme například s různými koktejly, pivem nebo vínem. Nemusíme se tedy bát, že z nadměrného pití whiskey přiberete, a to vše díky nízkému podílu cukru ve whiskey

2) Zlepšuje kondici srdce – Spolu s dalšími zázračnými nápoji, jako je černé pivo nebo víno, snižuje whiskey riziko krevních sraženin. Díky tomu máte daleko menší šanci, že dostanete infarkt. Antioxidanty ve whiskey také pomáhají bojovat s cholesterolem a podporují „dobrý“ cholesterol.

3) Pomáhá při boji s rakovinou – Whiskey je bohatá na antioxidanty, hlavně jeden známý jako kyselina ellagová. Tenhle antioxidant pomáhá bránit DNA proti karcinogenním látkám a tím snižuje riziko vzniku karcinogenních onemocnění. Pomáhá také při chemoterapiích.

Sklenice skotské4) Zlepšuje kondici mozku – Studie z roku 2003 zjistila, že pití whiskey snižuje riziko Alzheimerovy choroby a demence. Takže jestli se bojíte, že ve pokročilém věku budete rozumově „pomalejší“, začněte pít whiskey!

5) Odbourává stres – Stres může způsobit celou škálu zdravotních problémů. Naštěstí tady máme my muži whiskey. Zklidňuje nervy a pomáhá tělu relaxovat. To vše díky snazší cirkulaci krvi.

6) Zlepšuje paměť – Antioxidanty ve whiskey můžou zlepšit funkci vašeho mozku, dokonce i paměť. Pomáhá tomu lepší cirkulace krve po požití whiskey.

7) Pomáhá trávit – Dříve nesloužila mužům whiskey jen na chuť, ale často se využívala také po těžkých jídlech. Snižuje taky vaši chuť k jídlu a tím zabraňuje přecpávání.

8) Dobrá pro diabetiky – Whiskey neobsahuje téměř žádný cukr, takže se nemusíte bát, že po pití whiskey vám vyskočí hladina cukru. Jestli trpíte cukrovkou, panák whiskey vám rozhodně neublíží.

 

Nemusíte být muž, abyste mohli pít whiskey. Whiskey pijí i ženy, ale popravdě, kdo si pod slovem whiskey vybaví křehkou ženu sedící v křesle a pokuřující doutník. Já teda rozhodně ne!