Karlštejn je bezpochyby jedním z nejnavštěvovanějších českých hradů, který nechal postavit král český a později také císař římský Karel IV, jeden z nejvýznamnějších českých panovníků. V malebném prostředí Českého krasu, v blízkosti řeky Berounky je jeho poloha ideální. Karlštejn byl také místem pro uložení korunovačních klenotů, a to od 15. století. Letos je pro návštěvu tohoto hradu ideální období. Slaví se totiž 700 let od narození Karla IV. A co to znamená pro vás? Že si můžete užít celý víkend na Karlštejně jako skutečný král. Jak? 

 

Udělejte si čas na celý víkend a vyrazte do hotelu Mlýn Karlštejn

Na návštěvu Karlštejna se nevyplatí jet pouze na 1 den. To byste se zbytečně připravili o toulky po památkách a nádherné přírodě, kterou disponuje Český kras. Detailní informace o Českém krasu a tipy na výlety najdete ZDE. A hlavně byste sami sebe připravili o unikátní zážitek, který nabízí hotel Mlýn Karlštejn.

 

Karlštejn

 

Hotel Mlýn Karlštejn nabízí stylové ubytování pod hradem v komfortních a elegantně zařízených pokojích. Jeho součástí je rybí restaurace s letní terasou, konferenční prostory, relaxační centrum, pitch&putt golf a parkoviště. Dále je v areálu také 2.500 m2 velký ostrov s romantickým altánkem, s grilem a party stanem. Tento hotel pro své klienty neustále připravuje speciální akce a ubytovací balíčky. Jeden z balíčků je spojený právě s oslavou narození Karla IV.

 

Karlštejn komnaty

 

Speciální balíček „700. výročí narození Karla IV.“

Speciální ubytovací balíček věnovaný významnému výročí českých dějin, si klienti doopravdy užijí. Balíček „700. výročí narození Karla IV.“ je určen pro klienty, kteří si chtějí pobyt v Českém krasu užít jako skuteční panovníci. Balíček se skládá z ubytování ve stylovém dvoulůžkovém pokoji a s dalších „královských služeb“. Velký podíl na dalších službách má zejména restaurace Karlštejn.

Hotel Karlštejn

 

Jak vše probíhá?

Při příjezdu obdržíte od hotelu sklenku vína z vinic, které zakládal právě Karel IV. Hned poté se budete moci nechat hostit v panovnickém stylu. Čeká na Vás „Pečínka Karla IV. – Snězte, co můžete“! Večer si můžete posedět pod altánkem a kochat se krásným prostředím. Ráno využijete servis snídaně až do pokoje a pak se odeberete na hrad, ale nikoliv po svých, ale kočárem, jako správný panovník. Součástí balíčku je i prohlídka hradu, včetně výstavy tzv. karlštejnského pokladu. Neváhejte a zarezervujte si ubytování u Karlštejna ve vámi vybraném termínu.