chytré hodinky

 

Chytré hodinky: Calendar Watch

 

Mnozí z vás si teď zřejmě klepou na čelo, co jsme si to zase vymysleli. Pojďme si však něco málo k této nové vychytávce říci více.

Jestli jste ten typ člověka, kterému se zamlouvá funkčnost „smartwatchů“, ale nesnáší chytré hodinky kvůli svému obřímu displeji, který celý den hyzdí vaše zápěstí, možná jsme pro vás našli to pravé. Hodinářská firma s nevšedním názvem What? totiž vyvinula unikátní hodinky Calendar Watch.

Hodinky Calendar Watch jsou přesně ty hodinky, jak napovídá jejich název, jenž se pyšní zabudovaným kalendářem. Ne zrovna nejnovější nápad, říkáte si. Souhlasíme, ale… Tyto hodinky vám nepředstavují pouze klasické zobrazení data a dne. Hlavní inovace spočívá v tom, že se dokáže sesynchronizovat se službami jako jsou Google, Outlook, Facebook, iCal, Yahoo! nebo dokonce ruským vyhledávačem Yandex. Všechno tohle a k tomu jako bonus standartní stylový design analogových hodinek s tradičním tří-ručičkovým displejem.

chytré hodinkyFirma What? byla schopna vytvořit tyhle chytré hodinky díky technologii nízkoenergetického e-papírového Bluetooth displeje. Displej vám ukáže využitý časový rozvrh  v tmavších částech a ve světlejší naopak ukazuje volný čas. Také dokáže upozornit vizuálním signálem a vibracemi,  když schůzka odstartuje. Displej se automaticky aktualizuje po proběhlé schůzce nebo jednání. Můžete ho však nechat aktualizovat každých 12 hodin, záleží jen a jen na vás.

Pokud právě přemýšlíte nad koupí výše zmíněných hodinek, bude vás samozřejmě zajímat to nejdůležitější – cena.

Hodinky si můžete objednat již nyní v předprodeji v bílé, modré, zelené a černé barvě. Vyjdou vás na $265, což je v přepočtu s dnešním kurzem (ke dni 15.03.2016) odhadem 6500 Kč.  Nemají všechny funkce těch „(ne)oblíbených smartwatchů“, ale umožňují všem majitelům stát se pány svého času bez přebytečných pískátek. Hodinky rozhodně můžeme doporučit všem příznivcům „staré školy“, kteří však vyžadují i určité funkce.

A nezapomínejte, dnešní správní mužové jsou gentlemani s vytříbeným vkusem, který Calendar Watch bezpochyby mají.

 

whatwatch