Dneska si povíme něco o tom jak si vypěstovat svůj první plnovous. Pokud máte problém s dětskou tvářičkou možná jste narazili právě na to, co jste hledali. S přírodou se bojuje docela těžko, ale jde to. Pokud nemáte genetické předpoklady pro pořádný vous, nezoufejte. Přinášíme vám několik tipů jak si vous vypěstovat. Určitě se vám budou líbit!

1) Mějte trpělivost

Tahle část je nutnost. Jelikož ze začátku si musíte nechat narůst delší vousy, i přes to že budou vypadat hrozně, abyste věděli jak váš plnovous bude vypadat. Vypěstovat si takový nedokonalý plnovous trvá přibližně měsíc. V počátcích překonejte nutkání tvarovat vousy, abyste viděli, kde vám vousy rostou a mohli s tím poté pracovat. Později, když už budete vědět, jak vám vousy rostou si můžete zastřihovat a upravovat linky, aby jste nevypadali neupraveně.

Růst plnovousu
2) Smiřte se se škrábáním

Růst nových vousů je velmi nepříjemná záležitost, jelikož si připadáte jako byste se pořád mazlili s kaktusem.  Ale vytrvejte, jelikož tahle fáze trvá asi týden. Také pomůže si vousy česat, aby všechny rostly jedním směrem.

3) Zbavte se mrtvé kůže

Většině mužů vousy na některých místech nerostou vůbec. Může za to odumřelá kůže. Ta ucpává póry a zabraňuje růstu nových vousů. Umývejte si obličej tedy nějakými přípravky na zbavování odumřelé pokožky. Pokud nechcete investovat do pánské kosmetiky, můžete použít obyčejnou vodu s mýdlem.

4) Vousy umývejte

Vousy jsou ve skutečnosti vlasy a také potřebují být hygienicky ošetřovány, jelikož mezi nimi může být chycena špína. Odborníci z barber shopů doporučují umývat si vousy zároveň s vlasy, což je přibližně 2x týdně. Můžete použít jemný šampón a kondicionér.

 

Plnovous5) Plnovous a jeho změkčování

Pichlavé vousy vadí převáženě přítelkyním a přítelkyně jsou také velmi častou překážkou pro váš nový plnovous. Když je změkčíte, tak pravděpodobně nebudou nic namítat. Na trhu je několik změkčujících a vyživujících olejů pro vousy. Za mě bych vám doporučil web upravse.cz, kde takové oleje najdete.

6) Jezte zdravě

Pokud budete jíst zdravě, budete mít zdravější kůži. A jelikož vousy rostou z kůže tak tím také urychlíte a zkvalitníte jejich růst. Měli by jste se tedy vyhnout alkoholu, ale také dehydrataci. Můžete také začít brát multivitaminy, které podpoří zdravý růst vousů

 

Plnovous

 

Na závěr bych vám poradil, pokud máte v okolí kvalitní barber shop neváhejte tam zajít a zeptat se na radu profesionála. Určitě vám poradí a popřípadě řekne, co máte konkrétně dělat.