spermieMožná jste slyšeli, že těsnější spodní prádlo nedělá spermiím dobře. My si dnes shrneme výsledky výzkumu  a hlavně jestli vůbec spodní prádlo ovlivňuje spermie.

Studie

Teorie je taková, že když nosíte těsné spodní prádlo, šourek bude blíž vašemu tělu a způsobí zahřátí varlat. A teplé prostředí není příznivé pro tvorbu zdravých spermií.

„Ale jakýkoliv vliv spodního prádla, který může negativně ovlivnit spermie není dostatečný, aby vám to zabránilo v početí dítěte“ říká studie z NIH. Výzkumníci zkoumali 35 aspektů kvality spermatu na pěti stech mužích, kteří se snažili o dítě. Studie ukázala, že u mužů, co nosí boxerky, jsou některé aspekty horší a některé lepší jako u ostatních, takže to ve své podstatě o ničem nevypovídá. Všechny rozdíly byly velice malé a statisticky nevýznamné.

 

Výsledek

Podle studie je nejdůležitější věc volba muže a spodní prádlo neovlivní oplodnění vaší partnerky. „Měli bychom tedy nosit spodní prádlo, které je nám pohodlné, neškrtí nás.“ říká Michael Eisenberg spoluautor studie a profesor urologie na Stanfordské univerzitě.

„Jestli chcete své sperma nějak zásadně ovlivnit, měli byste raději dodržovat správnou životosprávu, jíst zdravé jídlo a pravidelně cvičit“ radí Eisenberg.