Bodový systém je neúprosný. Stačí pár přestupků a 12 bodů je pryč. Centrální registr nyní eviduje více než půl milionu řidičů, kteří se nějakého přestupku dopustili a ztratili určitý počet bodů. Kolem 40 tisíc řidičů přišlo o řidičský průkaz a musí si na navrácení počkat 12 měsíců. Podmínkou je prokázání odborné a zdravotní způsobilosti, což může trvat i o několik měsíců déle.

 

Pokud přijdete o řidičský průkaz, můžete po uplynutí jednoho roku zažádat o navrácení na příslušném městském či obecním úřadě. Budete potřebovat potvrzení od obvodního lékaře a akreditovaného psychologa. Mimo to také doklad o úspěšném zvládnutí praktické zkoušky z jízdy. Jak dlouho proces potrvá, závisí na řidiči i úřednících, kteří mají na vyřízení žádostí 30 dnů.

 

Řada řidičů, kteří přišli o řidičský průkaz, neprojde zkouškou z praktické jízdy. Potvrzuje to i renomovaná autoškola KING. Podle instruktorů není výjimkou, když zkouškou neprojdou ani řidiči s mnohaletými zkušenostmi. Jejich sebevědomí je vysoké a domnívají se, že nepotřebují cvičné jízdy. Jenomže rok bez řidičáku mnohdy udělá své.

 

řidičský průkaz

 

Zaplatit si několik cvičných jízd přitom může ve finále znamenat obrovskou úsporu. Získáte potřebnou jistotu a zkoušky zvládnete na výbornou. V případě, že zkoušky nezvládnete ani na druhý pokus, budete muset absolvovat celý kurz v autoškole.

 

O řidičský průkaz můžete přijít také za opakované překročení maximální povolené rychlosti. Stačí, když vás policisté přistihnou, že jedete v obci o 20 km/h více a mimo obec o více než 30 km/h. Podle platné legislativy za tyto přestupky hrozí ztráta tří bodů, pokuta a zákaz řízení až na půl roku.

 

Pokud se chcete o vrácení řidičského průkazu a kondičních jízdách dozvědět více, pokračujte na www.autoskolaking.cz. Pražská autoškola zajišťuje výcvik všech skupin i rekvalifikace.