Tak schválně. Co si představíte pod pojmem dovolená v USA? Obdivování mrakodrapů v New Yorku, surfování v kalifornských vlnách nebo snad opalování na plážích v Miami? Všechno možnosti zní skvěle, ale pro opravdového muže je skutečnou výzvou Pacific Crest National Scenic Trail.

Zkráceně Pacific Crest Trail nebo jen PCT je dálková turistická a jezdecká stezka, která se budovala déle než půl století. Přesněji od 30. let až do roku 1993, kdy byla oficiálně dokončena. Je dlouhá 4286 kilometrů a pohybuje se v nadmořských výškách až do 4000 m n. m. Na náročnou trasu vyrazí jen několik set lidí ročně a celou ji projde méně než dvě stě drsňáků.

Pacific Crest Trail

 

PCT prochází pohořími Sierra Nevada a Cascade Range. Vyhýbá se civilizaci a vede zejména horskými oblastmi s minimem silnic. Během cesty je k vidění více než tisícovka jezer, sedm národních parků a více než šest desítek chráněných lokalit.

Pravdou je, že projít PCT v kuse zabere až půl roku. Náročné je již samotné plánování, protože některé úseky vyžadují specifické vybavení, jako jsou mačky, cepíny apod. Zároveň je dobré myslet na to, že zničíte několik párů bot. Vybavení a jídlo si můžete předem rozeslat na horské resorty, pošty, obchody a další průchozí místa. Některé zajížďky však zaberou až několik dní navíc, a proto je vhodné každý krok důkladně zvážit.

Pacific Crest Trail

 

Rozhodnete-li se PCT projít, přejeme vám hodně štěstí. V žádném případě nezapomeňte na výhodné cestovní pojištění, které vás ochrání před případnými riziky. Nezapomeňte, že lékařská péče v USA je drahá, a proto byste si měli sjednat pojištění na cesty online s adekvátním pojistným krytím.

Pokud si s výběrem pojistky nevíte tady, přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky k cestovnímu pojištění.

Pacific Crest Trail patří k nejvyhlášenějším dálkovým turistickým trasám v USA. Pravděpodobně ji neprojdete celou, ale pokud ano, budete na sebe moct být právem hrdí.

 

Zdroje fotografií: pcta.org.