Léto je v plném proudu a s rostoucími teplotami současně roste chuť na orosený nápoj. Svatý grál většiny Čechů nesmí při grilování s přáteli chybět. Ostatně ani při jakékoliv jiné příležitosti. Ale jestlipak víte, jak pivo správně čepovat? Prozradíme vám, jak na partu zapůsobit v tom nejlepším světle a neutrhnout si zbytečnou ostudu.

 

Pronájem pivní pípy není drahý, takže není jediný důvod, proč na párty kupovat lahvové pivo. Samozřejmě za předpokladu, že se naučíte natočit pivo tak, aby vám nikdo nemohl říct křivého slova. Naprostým základem je čisté a nachlazené sklo. Bez něj nikdy dobré pivo nenačepujete.

 

Čistotu skla poznáte podle bublinek. Pokud se po načepování ve sklenici objeví bublinky, pak jste podcenili mytí a nechali ve sklenici mikročástice prachu. Roli však hrají také zkušenosti a umění výčepního. Technik je vícero a my vám prozradíme hned dvě.

Čepování piva Mužové.cz

 

Čepování piva nadvakrát

Jednou z možností čepování piva je tzv. přerušované čepování, které probíhá ve dvou fázích. V té první si pivo napěníte, čímž zabráníte nežádoucímu průniku vzduchu do piva. Pohněte pákou od sebe, čímž pivo rozpěníte a vytvoříte „bochánek“. Pod bochánkem bude zakonzervované pivo, které  dočepujete až poté, co si napěněná várka trochu sedne. Dejte si pozor na to, aby byl kohout při dočepovávání pod pěnou. Jinak do piva pronikne vzduch.

Čepování piva bez přerušení

Populárnější metoda zvaná „na hladinku“ probíhá čepováním ze stranového kohoutu a oproti prvnímu způsobu má pivo větší říz. Kohout ponořte pod pěnu, čímž zabráníte zvětrávání a pod úhlem 45°načepujte pivo. Hezky na jeden zátah.

 

Čepování piva Mužové.cz

 

Čepování piva není komplikované, ale jistou ruku získáte jedině praxí. Nezbývá, než se obrátit na půjčovnu AZrent.cz, vypůjčit si vše potřebné a uspořádat nezapomenutelnou párty. Renomovaná půjčovna nabízí pivní pípy, pivní sety, pronájem grilu, párty stany a další párty vybavení.