Co se událo během posledních pár dní v oblasti financí?
Nechce se Vám číst dlouhé články, ale chcete mít všeobecný finanční přehled?
Přinášíme Vám přehled, kde shrnujeme to nejdůležitější během posledních pár dní. Jdeme tedy na věc.

1) PŮJČKA
Rodina se stářím do 36 let pečující o dítě do 6 let nyní získá půjčku ze Státního fondu rozvoje a bydlení. Rozsah půjčky již od 50.000 korun až do maximální výše 600.000 korun.
Názor autora: Kdepak bude háček?

 

finance_2-1024x683

 

2) ELEKTŘINA
Energetický regulační úřad obdržel od občanů více než 15 000 dopisů a e-mailů ohledně nově připravované tarifní struktury cen elektřiny, která se nelíbí drtivé většině obyvatel.
Názor autora: Chleba levnější nebude a elektřina také ne, takže nové tarify pomůžou jen pár lidem. Výsledkem tedy bude, že hromadě lidem spíše život ztíží (finančně).

 

finance_3-1024x683

 

3) DOPRAVA
Poprvé od loňského listopadu 2015 došlo ke zdražení pohonných hmot v České republice.
Názor autora: Ale co, pořád je to levné, ne? 🙂 Pamatujeme si určitě dobu, kdy benzín Natural 95 stál téměř 40 korun.

 

benzin

 

4) BYDLENÍ 
Jestli plánujete konečně se osamostatnit a vypadnout od rodičů, máte nejvyšší čas. Úrokové sazby u hypoték nyní padají na historické minimum – přesněji řečeno 2,02%.
Názor autora: Ale zkuste si vzít hypotéku, když na průměrnou mzdu, která činí cca 26.000 korun hrubého, nedosáhne 66% obyvatel.

 

finanční přehled bydlení

 

5) AUTOMOBILKA
O více než 88 miliard korun českých se soudí přibližně 300 investorů z celého světa s koncernem Volkswagen. Důvodem je porušení povinností vůči kapitálovým trhům.
Názor autora: No najednou, do té doby všichni spokojeně naplněné kapsy, tak nějaké emise hlavu investorům vůbec nelámaly.

 

finanční přehled auta

 

6) ROZPOČET 
Státní dluh v ČR stoupl na celkem 1,673 bilionu. Český občan tedy „dluží státu“ 159.000 korun. Berme to však pozitivně, růst dluhu se výrazně zpomalil a snad se co nejdříve dostaneme na dno, aby se následně mohlo mluvit o expanzi.
Názor autora: Kdy poslanci přijdou s nápadem, že každý občan musí uhradit oněch 159.000 korun? 🙂

 

finanční přehled

 

Co dalšího nám přinesou následující dny? Brzy naviděnou.