Přestože možná nechováte vřelý vztah k motocyklům a nehodláte si dělat řidičák na „šestistovku“, neházejte s nimi do jednoho pytle skútry. Mrštné jednostopé dopravní prostředky se v posledních letech objevují na českých silnicích stále častěji a bude jich přibývat i v budoucnu. Proč se Češi vydávají po stopách Italů, Vietnamců, Balijců a dalších národů, kteří na skútry nedají dopustit?

Skútry jsou zkrátka boží. Umožňují rychlý přesun z jednoho konce města na druhý, a to bez ohledu na aktuální dopravní situaci. Řidiče skútru (téměř) nic nezastaví. Prokličkuje hustou kolonou a v cíli zaparkuje i na velmi stísněném prostoru. Za skvělé služby si skútr řekne jen o trochu paliva. Víte snad o jiném dopravním prostředku, který nabízí kombinaci všech uvedených vlastností?

 

Městský skútr Kentoya Moto VIKING 125 4T

Městský skútr Kentoya Moto VIKING 125 4T

 

K velkým výhodám skútrů patří cenová dostupnost. Kvalitní skútr 125 ccm seženete za cenu kolem 30 tisíc korun. Takzvané maxi skútry, které nabízí vysoký komfort i pro spolujezdce, pak kolem 50 tisíc korun.

Přesto byste měli věnovat zvýšenou pozornost výběru konkrétní značky. Neriskujte, že vám skútr přidělá zbytečné problémy a zaměřte se na výrobce, kteří se těší dobrému jménu. Na českém trhu dlouhodobě sklízí úspěchy značka Kentoya. Konkrétně již přes 21 let a každoročně uvádí na trh několik nových modelů.

 

Skútr Kentoya MOTO DARKNESS 125 4T

Skútr Kentoya MOTO DARKNESS 125 4T

 

Skútry Kentoya nabízí kombinaci stylového designu, moderní techniky a dobrých jízdních vlastností. To vše za velmi slušnou cenu a s možností nákupu na splátky bez navýšení. V nabídce nechybí ani neméně populární elektrické kolo. Pokud nemáte řidičský průkaz nebo vás jen nebaví šlapat do kopce, pořiďte si ho. Umožní vám cestovat extrémně levně a díky akcelerátoru zvládá bez šlapání i rozjezd.

Ale to jsme trochu odbočili. Co se týče skútru, vystačíte si s řidičákem pro skupinu B, provozní náklady jsou minimální a užitné vlastnosti bezkonkurenční. Potřebujete snad další důvody, proč si tento skvělý dopravní prostředek pořídit jako alternativu k automobilu?