Nastartujte kníry, začíná Movember!

1.listopad bývá již po několik posledních let začátkem velkého měsíčního dobrodružství, jménem Movember. Jedenáctý měsíc v roce je totiž celosvětově označen jako měsíc mužské solidarity. Zpočátku je velmi nenápadný, s postupujícími dny si ho však můžete všimnou velice rychle.

Movember vznikl spojením anglických slov moustache a november, tedy knír a listopad. Cílem celé akce je propagace otázky mužského zdraví a především pak rakoviny prostaty, tedy čistě pánské záležitosti. Muži si nechávají na znak podpory narůst své kníry, které pak po celý měsíc nijak nezkracují.

Zastřešení nad celou charitativní akcí zajišťuje nadace Movember, která má pobočky v rámci celého světa a stará se o celkovou osvětu mužského zdraví, pohledu mužů na sebe sama a podporuje je v jejich mužství. Dále pak shromažďuje dobrovolné prostředky, které využívá k další osvětě nebo podpoře vývoje technologií na léčbu mužské prostaty.

V rámci České republiky pak například v loňském roce podpořili nákup ultrazvukového přístroje na diagnostiku rakoviny prostaty. Tuto technologii můžete nyní využít na urologickém oddělení v pražském Motole.

O velké promo celé akce se pak starají i samotné celebrity z řad mužů, kteří si sami nechávají narůst knír, například Tomáš Klus, Jaromír Jágr, Brad Pitt, Ryan Gosling, Johnny Depp a další.

Přidejte se i Vy a pomozte šířit myšlenku Movemberu. I knír se dá nosit s grácií a noblesou, tak ho pojďme vyzkoušet!