I muži mohou mít potíže s kvasinkovou infekcí

Kvasinková infekce není zdravotní komplikace, kterou by trpěly pouze ženy. Vyskytuje se také u mužů.

Projevy kvasinkové infekce u mužů

Kvasinková infekce u mužů může mít mnoho podob. Může dojít k zarudnutí penisu, objevuje se svědění a pálení, také výtok z močové trubice, stahuje se předkožka i během močení, může se objevit bolest při souloži. Za předkožkou může vznikat hrudkovitý bělavý sekret, který zapáchá. Infekce se však může objevit i v oblasti třísel nebo v oblasti ochlupení.

Příčinou těchto zdravotních komplikací je přemnožení kvasinek. Většinou se jedná o druh Candida albicans. Těm se dobře daří ve vlhkém a teplém prostředí. Může to být třeba v horkých dnech v případě upnutého oblečení.

Jak probíhá léčba?

Kvasinková infekce léčba probíhá často pomocí lokálních antimykotik. Pokud je však již více rozvinutá, musí léčbu předepsat lékař. Také je potřeba upravit jídelníček – kvasinky se živí cukry. Z jídelníčku je potřeba eliminovat potraviny s vyšším obsahem cukrů a bílé mouky. Naopak je potřeba zařadit více zeleniny.

Co se oblékání týká, mezi vhodné materiály patří bavlna a další přírodní materiály. Nevhodná je syntetika. Střihy oblečení by měly být spíše volnější. Důležitá je i intimní hygiena. Vhodné produkty nabízí značka GYNELLA®. Mezi přípravky určené pro muže patří Andryll. Ten má unikátní složení na bázi antimikrobiálního stříbra. Chrání povrch tkání proti infekci. Pomáhá s regenerací, hydratuje, zklidňuje tkáň a podporuje její regeneraci. Pro ženy je pak vhodná řada GYNELLA® Silver, která má patentované složení, taktéž na bází antimikrobiálního stříbra. Díky tomu podporuje léčbu akutních, ale i opakujících se infekcí. Kromě toho ulevuje od nepříjemných pocitů, které jsou s těmito infekcemi spojovány.

Neléčená kvasinková infekce může způsobovat potíže nejen dotyčnému muži, ale i jeho partnerce.