Můžete tvrdit, že jste fit, pouze pokud splníte těchto 7 testů

Možná budete schopni dřepnout, zvedat váhu vlastního těla a provádět kliky, aniž byste se zapotili, ale to nutně neznamená, že jste fit. Místo toho existuje kontrolní seznam vyčerpávajících cvičení, které musíte zvládnout, než budete moci skutečně tvrdit, že jste v nejlepší formě.

Podle Bobbyho Maximuse, tréninkového ředitele v jedné z nejelitnějších a nejtvrdších posiloven v zemi Gym Jones, existuje ve skutečnosti 20 standardů, které musíte splnit; a měl by vědět.

Díky seznamu klientů, který zahrnuje každého od pro-atletů až po vojáky speciálních sil, je Maximus zvyklý trénovat super-silné posilovací body, které všechny podléhají jeho slavným fitness standardům.

Dokončete všech 20 a budete chránit 99,9 procenta populace. Ale pokud jste rádi, že se „spokojíte“ s tím, že jste vážně fit, Maximus říká, že toto je sedm nejkritičtějších.

Proveďte 15 přitažení

Test, který znamená, že musíte zapojit všechny své svaly – spodní část těla, jádro a horní část těla – a provedení 15 čistých shybů ukazuje, že nenesete příliš velkou nadváhu a že víte, jak používat svaly v synergii.

Zadní dřep dvakrát své tělesné hmotnosti

Tento pohyb procvičuje nejvýkonnější svaly vašeho těla – vaše hýžďové svaly, čtyřkolky a hamstringy a údery o dvojnásobné tělesné hmotnosti dokazují, že vaše nohy jsou dostatečně silné, aby zvládly téměř cokoli.

Uběhněte 10 kilometrů za 50 minut

I když pro vás dlouhé běhy nemusí být nic nového, množství času, který strávíte na jejich dokončení, je dobrým ukazatelem kondice. Podle Maximuse schopnost uběhnout 6 mil za 50 minut nebo méně znamená, že vaše plíce jsou v pořádku a že máte schopnost se rychle zotavit.

Udělejte turecký vstávání s polovinou tělesné hmotnosti

Cvičení celého těla, které buduje a udržuje pohyblivost celého těla, schopnost vstát ze země s poloviční tělesnou hmotností nad hlavou dokazuje, že vaše střední část je vážně silná.

Bench press svou tělesnou hmotnost pro 10 opakování

Maximus říká, že schopnost udělat 10 opakování v bench pressu s vlastní vahou znamená, že pravděpodobně obstojíte ve většině vojenských testů kliků a vyžaduje značnou vytrvalost.

Dokončete řadu 500 metrů za 90 sekund

Úspěšné absolvování tohoto testu ukazuje, že máte plíce a sílu vydržet krátké dávky intenzivního úsilí, které je podle Maximuse klíčové pro lidi, jako jsou vojáci speciálních sil nebo bojovníci UFC.

Dokončete řadu 2000 metrů za 7 minut

Podobně jako předchozí test, i tento vyžaduje dobrou sadu plic, ale je to také test mentální odolnosti. I když budete chtít skončit v polovině, Maximus říká, že schopnost překonat utrpení znamená, že máte neúnavnou sílu.