Strhující akci nemusíte zažívat jenom u televize. Která literární díla vás svou akcí doslova pohltí?

Díky možnostem, které dnes má kinematografie a filmový průmysl, je rozhodně akční žánr nejvíce doma právě na plátně. Jenže mnohé filmy a seriály nabízející dokonalou akční podívanou vycházejí z knižních předloh.

Především kolem přelomu tisíciletí při pomalu zhasínající studené válce totiž byla akční literatura extrémně oblíbená. A to především se špionským podtextem, což se dá pochopit. Mnohá díla tak dokáží i dnes zabavit více, než lecjaký film.

Zfilmovaná Bournova trilogie

Bourne a jeho příběhy patří mezi to nejlepší, co databáze knih může nabídnout v akčním žánru. Thriller plný akce, který sleduje muže trpícího amnézií, který je nalezen s pistolí a čtyřmi různými identitami. Postupně odhaluje svou minulost a zjišťuje, že je vyškoleným profesionálním zabijákem. Při odhalování své identity se musí vyrovnat se svou minulostí a čelit různým nebezpečným nepřátelům. Nikoho nepřekvapí, že tento příběh dostal i velkolepé filmové zpracování.

Die Hard“ a tvrdá realita současnosti

„Die Hard“ je akční thriller, který se odehrává během teroristického útoku na vysoké budově. Hlavní postavou je policejní detektiv John McClane, který se ocitne v pasti spolu s ostatními rukojmími. McClane musí použít všechny své dovednosti a odvahu, aby se proti teroristům postavil a zachránil ostatní. Ačkoliv kniha ukazuje tvrdou realitu, kterou můžeme potkat i v dnešním světě, tak právem patří mezi nejčtenější knihy, které se v akčním žánru pohybují.

Vydejte se za lovem pokladu s C. Cusslerem

Lovci pokladů je dobrodružný román, který sleduje námořního archeologa a dobrodruha Dirka Pitta, který hledá ztracené poklady a potopené lodě po celém světě. Pitt se setkává s různými nebezpečími a musí čelit intrikám zločinců, kteří chtějí poklady pro sebe. V tomto příběhu najdete to nejlepší, co databáze spisovatelů dokáže přinést v akčním žánru. Spousta dějových zvratů, velice silné osobní příběhy, a dokonce i přátelství a zrada v jednom. To vše patří mezi prvky, která dělají knihy spisovatele Cliva Cusslera rozhodně nejlepšími kousky svého žánru.