Bez čeho se dnes moderní elektroinstalace už rozhodně neobejde?

Moderní elektroinstalace je rozhodně jednou z věcí, které se dokázaly dostat na úplně jinou úroveň oproti svým předchůdcům. Hlavní výhodou je především ten fakt, že jsou dnes moderní elektroinstalace velice přehledné a jednoduché, díky čemuž jsou tak i bezpečnější.

Za to všechno ale může především posun v té oblasti, jaké komponenty se do nich dnes zcela běžně používají. A přesně na to se podíváme právě dnes. Vybereme rovnou několik drobných, ale nepostradatelných komponentů, které pomáhají moderním sítím k jejich výhodám.

Mikrospínače jako drobné zázraky

Mikrospínače jsou velice jednoduchou komponentou, která ale má celou řadu kvalitních funkcí. Hlavním účelem, který mikrospínač má, je především připojování a odpojování jednotlivých obvodů a jejich sítí. Díky jejich funkci můžete jednoduše přerušit nebo nastavit připojení elektrického proudu či samotné spouštění jednotlivých komponent v rámci daného obvodu. Mohou tak přispět automatizaci, mnohem větší energetické úspoře i samotné bezpečnosti.

Běžné propojení elektroinstalace v rozvaděčích

Klasické rozváděčové skříně jsou rozhodně velice důležitou součástí, bez které vlastně moderní elektroinstalace vůbec nemůže fungovat tak, jak dnes funguje. Uvnitř se totiž odehrává veškeré dělení na logické obvody jako jsou zásuvkové či světelné obvody, či dělení na konkrétní místnosti. Tomu ale nepřispívají jenom samotné rozvaděče, ale také specifické svorky. Jako jsou hlavně řadové svorky, které umožňují dynamické propojení všech těchto prvků dohromady.

Pokročilé svorky pro složité systémy

Svorky jsme si už jednou zmínili jako jednu ze základních součástí elektronické sítě. Jenže stejně tak se mohou stát svorky i velice specifickou záležitostí, která je zcela naopak potřeba pro konkrétní účely. Typicky se jedná o řešení složitějších úloh nebo také složitějších obvodů, jako mohou být automatizační systémy. V takovém případě se aplikují složité typy svorek, jako jsou kupříkladu takzvané patrové svorky. Ty umožňují i ve velice složitých systémech navýšit přehlednost na zcela jinou úroveň.