Chorvatský ostrov Pag je ideálním místem k trávení rodinné dovolené

Rodiny, které přijedou na Pag se svými dětmi, mají řadu možností pro bezstarostný pobyt. Severní strana ostrova oplývá rajskými plážemi tvořenými vlivem silné bóry, větru vanoucího od Velebitu. Jižní strana ostrova je hodně zalesněná a poskytuje stín v nejteplejších ročních obdobích. Všechny pláže jsou oblázkové, ideální pro děti na hraní na mělčině moře.

Ostrov Pag disponuje mnoha možnostmi pro celé rodiny

Nejznámější pláží ostrova Pag je určitě Ručica, která je každoročně na četných seznamech nejkrásnějších pláží na chorvatském pobřeží. Tato pláž se nachází hned vedle Metajny a je častou adresou mnoha rodin. Jako většina pláží v této části Pagu nenabízí žádný stín, proto by bylo dobré vzít si s sebou deštník.

Pag jako bezpečná destinace

Kromě toho, že je Chorvatsko jednou z nejkrásnějších evropských zemí, je také jednou z nejbezpečnějších a mnoho rodin si právě z tohoto důvodu vybírá pro dovolenou chorvatské pobřeží. Klimatologické podmínky jsou ideální od května do října a některé ostrovy mají přes 2500 hodin slunečního svitu ročně a mezi ně patří samozřejmě i ostrov Pag. Počasí v Chorvatsku přeje koupání i výletům.

Skryté a bezpečné zátoky na Pagu, teplé moře a špičková infrastruktura a gastronomie jsou lákadlem pro všechny, kteří v létě hledají maximální pohodlí. Chorvatsko a ostrov Pag jsou dobře dopravně propojeny a některé oblíbené světové automobilové značky natáčely na Pagu své reklamy kvůli špičkovým a bezpečným silnicím a divoké scenérii.

Ubytování na ostrově Pag

Nejlevnější dovolená je dozajista v Chorvatsku, a to také díky snadno dostupnému ubytování, například na webu ubytovanivchorvatsku.cz. Apartmány, ale i hotely a penziony můžete zajistit nejen na ostrově Pag, ale po celém úchvatném Chorvatsku.