Erektilní dysfunkce ve věku do 40 let: Je to normální, co ji způsobuje a jak ji lze léčit?

Erektilní dysfunkce (ED) se dostává do novinových titulků poté, co američtí vědci zjistili , že ti, kteří tímto onemocněním trpí, mají o 70 procent vyšší pravděpodobnost předčasného úmrtí.

Obecně považována za stav postihující pouze starší muže, bylo zjištěno, že ED je častější u mužů do 40 let, než se dříve myslelo.

Studie zveřejněná v ‚Journal of Sexual Medicine‘ v roce 2013 zjistila, že jeden ze čtyř mužů, kteří hledali pomoc pro ED na ambulantní klinice v Miláně, byl mladší 40 let.

Studie byla založena na datech shromážděných od 439 mužů, z nichž 26 procent bylo mladších 40 let, kteří v letech 2010 až 2012 navštěvovali ambulanci kvůli nově vyvinuté ED. Překvapivě téměř polovina těchto mužů do 40 let byla vážně postižena ED ve srovnání se 40 procenty mužů ve věku nad 40 let.

Na rozdíl od starších mužů měla tato věková skupina nižší index tělesné hmotnosti, vyšší hladiny testosteronu a méně zdravotních potíží, které by mohly způsobit větší predispozici k ED.

Předčasnou ejakulaci také častěji zažili muži mladší 40 let, zatímco muži starší 40 let častěji trpěli Peyronieho chorobou, což je stav, kdy je vztyčený penis ohnutý v důsledku jizvy.

Ve světle těchto zjištění je zde vše, co potřebujete vědět o stavu u mužů mladších 40 let.

Co způsobuje ED?

Existuje mnoho důvodů, proč muži trpí ED, včetně životního stylu, jako je kouření a užívání drog. Bylo zjištěno, že časté užívání drog a cigaret je častější u mladší skupiny, což mohlo přispět k jejich problémům s erekcí, protože toxické účinky na kardiovaskulární systém mohou ovlivnit prokrvení penisu.

Stres způsobený pracovními nároky nebo nezaměstnaností, konflikty ve vztazích, rodinný život, starosti s penězi a zdravotní problémy, jako je deprese, cukrovka a srdeční choroby, mohou také způsobit příznaky ED, vedlejší účinky některých léků.

Jak poznám, že mám těžkou ED?

Vnímání toho, co je ED, se u různých věkových skupin mužů liší. Mladší muži mohou mít vyšší požadavky na sexuální výkonnost než starší muži a vynechání jediné erekce může být u mladších mužů vnímáno jako závažná ED, zatímco starší muži, kterým chybí několik erekcí, to mohou považovat za závažné.

 

Starší muži se také domnívají, že ED je příznakem procesu stárnutí a nemusí vyhledat lékařskou pomoc tak rychle jako mladší muž.

Kdy mám navštívit lékaře?

Každý muž má během života problémy s erekcí, které mohou často souviset se situační ED způsobenou „stresem a únavou“ .

Pokud nejste schopni dosáhnout normální trvalé erekce, buď s partnerem, sami nebo pomocí běžných vizuálních představ, pak byste měli vyhledat lékařskou pomoc.

ED může být známkou závažnějšího fyzického stavu, který vyžaduje lékařskou léčbu, jako je srdeční onemocnění nebo cukrovka. Možná užíváte léky, které by mohly ovlivnit vaši erektilní funkci, a přechod na alternativní lék může zmírnit sexuální vedlejší účinky.

Jak se to dá léčit?

Navzdory vysoké prevalenci případů mnoho mužů trpí v tichosti, protože se příliš stydí vyhledat lékařskou pomoc. Často o svém problému nemluví s přáteli a rodinou ze strachu, že budou škádlení nebo považováni za méně mužské.

Nedostatečná léčba ED je stále běžná, i když řada v současnosti dostupných léčebných postupů je účinná a může výrazně zlepšit váš vztah a sexuální spokojenost.

Existuje mnoho způsobů léčby ED, léky jsou nejběžnější, ale jedna velikost nevyhovuje všem a to, co funguje pro jednoho muže, nemusí být účinné pro někoho jiného.

Praskání pilulky není vždy řešením a někteří muži nechtějí brát drogy. Alternativně může změna životního stylu pomoci symptomům ED.

ZPŮSOBY LÉČBY ED BEZ POUŽITÍ LÉKŮ
– Cvičení
– Zlepšení stravy
– Udržování zdravé hmotnosti
– Pomocí pumpy na penis

Jíst vyváženou stravu, udržovat si zdravou váhu, pravidelně cvičit a starat se o své sexuální zdraví, to vše může pomoci .

Studie zjistily, že ED je relativně vzácná u mužů, kteří jedí tradiční středomořskou stravu, která zahrnuje ovoce, zeleninu, celozrnné výrobky, ořechy, olivy, víno a červené maso.

Mnoho urologů motivuje své pacienty k hubnutí tím, že jim říkají, že prostým hubnutím přiberou alespoň o centimetr na velikosti a navíc sníží riziko srdečních chorob a cukrovky. Když muži přibývají na váze, penis se často zanoří do tuku v dolní části břicha, takže se zdá být kratší.

Pravidelné cvičení vám nejen pomůže zhubnout a zpevnit se, ale může také pomoci vašemu obrazu těla a sexuální sebedůvěře v ložnici.

Udržujte svůj penis ve formě

Stejně jako u vašeho celkového zdraví je důležitá péče o zdraví vašeho penisu. Pravidelné používání pumpy na penis, jako je Bathmate Hydromax, může pomoci zabránit rozvoji ED v pozdějším věku, protože podporuje zdravý průtok krve do penisu.

Používání pumpy na penis může být přínosem pro muže, kteří mají ED, a může také pomoci zabránit mužům v rozvoji ED tím, že udržuje dobrý zdravotní stav penisu, což zase zlepšuje kvalitu erekce a sílu orgasmu.

Začlenění sexuálních hraček do vaší sexuální hry může také pomoci ED. Sexuální hračky neléčí příčinu ED, ale mohou vám pomoci zažít sexuální potěšení a vzrušení. Na rozdíl od léků jsou sexuální hračky při správném použití zcela neškodné a mohou být zábavné.

Takže netrpte v tichosti – pokud máte problém, vyhledejte odbornou lékařskou pomoc. Jednoduchý rozhovor s lékařem může zlepšit váš sexuální život.