Jóga může mužům pomoci vydržet v posteli třikrát déle

Namaste v posteli – doslova. Muži, kteří chtějí v posteli vydržet déle, se možná budou chtít věnovat józe. Nový vědecký přehled publikovaný v Trends in Urology & Men’s Health se zabýval různými technikami, které by mohly pomoci mužům vydržet déle při sexu bez použití léků na erektilní dysfunkci, jako je Viagra. Recenze z Anglia Ruskin University ve Spojeném království zkoumala muže, kteří trpí předčasnou ejakulací, ke které dochází, když sperma opustí tělo dříve, než se očekává během sexu.

Předčasná ejakulace není důvodem k obavám, pokud k ní nedochází často – přibližně jeden ze tří lidí tvrdí, že ji někdy zažil. Ale u někoho může být tento stav diagnostikován, pokud vždy nebo téměř vždy ejakuluje během jedné až tří minut po průniku, není schopen oddálit ejakulaci celou nebo téměř po celou dobu, nebo pokud se cítí rozrušený a frustrovaný a vyhýbají se kvůli tomu sexuální intimitě. , podle Mayo Clinic . Předčasná ejakulace byla podle recenze spojována s některými škodlivými zdravotními stavy, včetně psychických potíží, špatného sebevědomí, úzkosti, sníženého libida a špatných mezilidských vztahů.

„Strategie pro muže, které jim pomohou vydržet déle v ložnici, by mohly pomoci zlepšit jejich vztah s partnerkou a jejich sebevědomí,“ řekl Lee Smith, profesor veřejného zdraví na Anglia Ruskin University a hlavní autor recenze.

Výzkumníci analyzovali 54 studií, které zahrnovaly 3 485 mužů, včetně jedné zahrnující muže ve věku od 18 do 45 let – 35 z nich bylo instruováno, aby běhali alespoň 30 minut denně po dobu pěti dnů v týdnu, a ostatním bylo řečeno, aby nechodili déle než 30 let. minut denně po dobu pěti dnů v týdnu.

Skupina aktivních mužů přešla z průměrného trvání 39 sekund při sexu na více než 30 minut ve srovnání s neaktivními muži, kteří na konci studie vydrželi pouhých 50 sekund.

Výsledky u aktivních mužů byly podobné výsledkům 35 mužů, kterým byl podáván dapoxetin, lék používaný k léčbě předčasné ejakulace u dospělých mužů, ale také s vedlejšími účinky, jako je nevolnost a závratě. V jiné studii, kterou autoři zkoumali, se 26 mužů věnovalo 12 týdnům jógy a doba, kterou vydrželi při sexu, se více než ztrojnásobila – z průměrných necelých 26 sekund na téměř minutu a půl. Výzkum také naznačil, že cvičení pánevního dna může potenciálně pomoci mužům vydržet déle v posteli, nicméně bylo pro ně obtížné posoudit účinek těchto cvičení z elektrické stimulace, která byla také použita ve stejných studiích.

Studie s 31 muži prokázala pozitivní výsledky pro techniku ​​označovanou jako „pause-squeeze“ – kdy se muži během sexu zastaví a zmáčknou hlavu svého penisu, aby zabránili ejakulaci dříve, než budou chtít – což mužům umožnilo vydržet v průměru. tři minuty ve srovnání s jednou minutou před metodou.

Celkově autoři dospěli k závěru, že fyzická aktivita by mohla být potenciální terapií, která by pomohla zlepšit sexuální výkonnost mužů.

„Tyto důkazy jsou založeny na studiích zahrnujících malý počet mužů a potřebujeme další výzkum v této oblasti, ale přístupy jako fyzická aktivita by mohly pomoci všem mužům,“ řekl Smith. „Toto není jen pro muže s diagnózou předčasná ejakulace.“

„Většina mužů možná v určitém okamžiku nepodávala tak dobrý výkon, jak by chtěla, a mohli by těžit ze změn životního stylu a technik, které jim pomohou vydržet déle.“

Recenze také zjistila, že extrakt z plodů ženšenu by mohl zlepšit výkon, ale důkazy byly slabé a k potvrzení zjištění je zapotřebí další výzkum