Průměrná délka penisu za 30 let vzrostla

Rostou – a je to vidět.

Průměrná délka penisu se za posledních 30 let zvýšila, odhalila nová studie, ale odborníci varují, že to nemusí být ideální realita, o které sní každý muž.

Jak se ukazuje, na velikosti záleží : Vědci se obávají, že falická inflace je způsobena nezdravými návyky, jako je přejídání nezdravého jídla nebo sedavý způsob života, nebo dokonce znečištění.

„Jakákoli celková změna ve vývoji je znepokojivá, protože náš reprodukční systém je jednou z nejdůležitějších částí lidské biologie,“ řekl Dr. Michael Eisenberg, autor studie, na blogu Stanford Medicine’s Scope . „Pokud pozorujeme tak rychlou změnu, znamená to, že se s našimi těly děje něco mocného.“

Studie Stanfordské univerzity publikovaná ve World Journal of Men’s Health analyzovala data ze 75 studií s více než 55 000 muži v letech 1992 až 2021, přičemž se zaměřila na délku erektivního penisu.

Výzkumníci zjistili, že průměrná velikost penisu vzrostla za téměř tři desetiletí o ohromujících 24 %.

„Délka vztyčeného penisu se za posledních 29 let prodlužuje, z průměrných 4,8 palce na 6 palců ,“ řekl Eisenberg.

I když je zapotřebí více studií k potvrzení zjištění a pokud se potvrdí, „určení příčiny“ změn, závěry tohoto výzkumu jsou pro odborníky těžké spolknout.

Eisenberg předpokládal, že zaznamená pokles délky – ale místo toho zjistil opak.

„Vzhledem k trendům, které jsme viděli u jiných měření mužského reprodukčního zdraví, jsme se domnívali, že by mohlo dojít ke snížení délky penisu v důsledku stejné expozice životního prostředí,“ řekl.

„To, co jsme našli, se zcela lišilo od trendů v jiných oblastech mužské plodnosti a zdraví,“ dodal.

Chemická expozice pesticidů nebo hygienických produktů, pokračoval, by mohla být jedním z různých faktorů způsobujících rychlý růst. Takové chemikálie mohou narušit endokrinní systém, který reguluje hormony.

Minulé studie tvrdily, že znečištění zmenšuje peen – ale tato studie může ukázat, že tato zjištění jsou nepravdivá.

Penisy amerických mužů jsou pouze na 59. místě na světě a další výzkumy spojily velikost s řadou sociálních a zdravotních důsledků . Jedna studie zjistila, že čím větší dong, tím větší osobnost, zatímco jiná dospěla k závěru, že muži s kratšími členy pravděpodobně utratí velké peníze za sportovní auta.

V roce 2018 studie vedená Dr. Austenem Sladeem z University of Colorado tvrdila, že u dobře vybavených mužů je menší pravděpodobnost, že budou čelit problémům s neplodností .

Ale hluboké ponory na velikost penisu byly kritizovány za to, že se živily mužskou nejistotou, konkrétně pokud jde o neplodnost.

„Pořád na muže působíme tak špatně a jediná věc, která je děsí, je, že na velikosti záleží. Teď říkat, že mají menší šanci stát se otcem, není dobrá zpráva,“ řekla Sheena Lewis z Queen’s University Belfast v době studie neplodnosti, která zjistila, že menší penisy jsou spojeny s problémy s plodností.

„Toto je také problém, na který nemůžete najít řešení – co s tím můžete dělat? To je velmi nová myšlenka, ale studie nám neříká, jaká je normální délka penisu,“ dodala.